رویداد Reunion  

دورهمی قدیمی ترین نابغه های لینگولندی

رویداد Reunion  

دورهمی قدیمی ترین نابغه های لینگولندی

این دور همی همزمان با کریسمس برگزار شد و اغلب کوچولوهای قدیمی لینگولند که بیشتر از ۵ سال با لینگولند همراه بوده اندو به طور پیوسته در کلاس ها شرکت کرده اند حضور داشتند. اغلب این کوچولوهای نازنین از شاگردان میس اندی هستند و در بالاترین سطوح پیشرفته کلاس های آنلاین مشغول هستند. در این رویداد ما سعی کردیم هم شرایطی برای تجدید دیدار این کودکان و والدین به صورت حضوری فراهم کنیم.

هدف برگزاری رویداد Reunion  چه بود؟

هدف اصلی شادی و تجربه حس خوش دور هم دیدن این کوچولوها بود که از دوران کرونا به بعد تصمیم به ادامه کلاس هاشون به صورت آنلاین رو گرفته بودند. اما در لینگولند همیشه در بطن تمام فعالیت های پرنشاط، اهداف آموزشی وجود دارند که محقق میشوند. از آن جا که مکالمه به انگلیسی برای این کودکان در حد زبان فارسی ساده است، حتی گپ و گفت و مرور خاطرات به انگلیسی بود. خاطره هایی که مرتبط با روزهای ابتدایی شروع فعالیت لینگولند بود. روزهایی که میانگین سنی همین گروه در حدود ۴ سال بود و امروز این کودکان دانش آموزان مدرسه و نوجوان هستند. شاید این سوال برای شما ایجاد شود که چرا کودکان با این بازه سنی در لینگولند کلاس دارند؟ پاسخ این است که اگر چه لینگولند با توجه به روش آموزشی زبان مادری قادر به ثبت نام کودکان زیر هشت سال می باشد، برای کودکانی که تا قبل از  این سن فرایند دوزبانگی خود را در لینگولند شروع کرده است تا زمانی که به پیشرفته ترین سطوح برسند، خدمت رسانی،فضای رشد،پیشرفت و آموزش را فراهم خواهد کرد. علت این است که مغز کودک برای شروع فراگیری غیر مستقیم تا حدود ۸ سال توانایی دارد و پس از آن این توانایی کاهش میابد اما کودکی که این فرایند را قبل از این سن آغاز کرده است میتواند روند فراگیری خود را با تعامل و استفاده از زبان ادامه بدهد.

چه فعالیت هایی در این رویداد انجام شد؟

کودکان علاوه بر گپ و گفت بازی های گروهی و فکری مختلفی با هدایت میس اندی انجام دادند. معما و لطیفه تعریف کردند، بیست سوالی بازی کردند و از خاطرات روزهایی صحبت کردند که تازه وارد لینگولند شده بودند و تنها نقش شونده های کوچک و فعالی را داشتند که بازی های کودکانه و مناسب سن خود را انجام میدانند. آن ها هم مثل تمام نوآموزان دیگر در ابتدا تنها میتوانستنند خود را به انگلیسی معرفی کنند، رنگ ها و حیوانات مختلف را بشناسند و به تدریج پیشروی کردند و به این نقطه از تسلط رسیدند. همچنین این رویداد مصادف با کریسمس بود و کوچولوها شعرهای مخصوص کریسمس را همخوانی کردند و با خوراکی های مخصوص کریسمس پذیرایی شدند. والدین عزیز لینگولندی نیز در حین برگزاری جشن فرصت مناسبی برای گذراندن اوقات خوش در فضای لینگوکافه و صحبت از برنامه های روز کوچولوها و تغییرات دوران رشد و نوجوانی پیدا کردند.