بسته خود آموز

سرگذشت دوره خودآموز لینگولند

شروع ماجرای بسته های خودآموز در لینگولند برمیگردد به زمان شیوع کرونا و زمانی که کلاس های حضوری برای حفظ سلامت کودکان به صورت موقت تعطیل شدند. با توجه به  اهمیت  پیوسته بودن آموزش کودکان و محدود بودن دوران طلایی زبان آموزی، لینگولند تصمیم به ارائه خدمات غیر حضوری گرفت. دغدغه لینگولند در طراحی و برگزاری این دوره ها حفظ کیفیت همیشگی به معنای حفظ  سبک بازی محور و چند حسی بود اما  محبوبیت این دوره در ادامه راه بیشتر و بیشتر شد و  نه تنها در دوران کرونا مورد استقبال طیف گسترده ای از کودکان و والدین قرار گرفت بلکه حالا در دوران پسا کرونا همچنان محبوب است و الویت بسیاری از والدین استفاده از این دوره است.

 

چرا بسته خود آموز  برای والدین محبوب است؟

با تهیه بسته خودآموز،  کودک در طول هر استیج به مدت شش هفته  به صورت روزانه ۱۰ الی ۲۰ دقیقه فعالیت های مختلفی را همراه با تماشای ویدئو های الکس در لینگولند انجام میدهد. در نتیجه برای والدین شاغل که امکان رفت و آمد به کلاس را ندارند، یا در زمان کلاس های آنلاین کودکشان در مهدکودک است، مناسب میباشد. همچنین در فرایند دوزبانه شدن به شکلی سالم و طبیعی لازم نیست کودک ساعت های طولانی در معرض زبان باشد، اما پیوسته و منظم بودن برنامه آموزشی دارای اهمیت زیادیست. به همین منظور  در دوره خود آموز با توجه به صرفه اقتصادی دوره و نبودین هزینه رفت و آمد، امکان ادامه دادن در بلند مدت و نتیجه گیری بیشتر است. مهتر از همه اینکه با توجه به محدودیت زمانی تماشای صفحه نمایشگر برای کودکان به سلامت جسم و روان کودک نیز هیچ گونه آسیبی وارد نمیشود.

 

چرا کودکان بسته خود آموز را دوست دارند؟

 همچنین تقسیم بندی زمانی این دوره به نحویست که کودک به صورت روزانه ۱۰ الی ۲۰ دقیقه صرف انجام فعالیت ها در حین تماشا ویدیو های الکس در لینگولند میکنند. همین تقسیم بندی زمانی در فواصل کوتاه، استفاده از  این دوره را برای کودکان کم سن تر هم مناسب میکند. منظور کودکانی است که هنوز برای شرکت در کلاس آنلاین بسیار کوچکند و نمیتوانند در تمام طول کلاس آنلاین نشسته و توجه کنند. فعالیت هایی که کودکان در حین تماشا ویدیو انجام میدهند شامل درست کردن کاردستی، رنگ آمیزی، آشپزی، داستان گویی، شعرخوانی، ورزش، نمایش عروسکی، … میباشد. تنوع این فعالیت ها، بازی محور و شاد بودن دلیل اصلی جذابیت این دوره برای کودکان است.

 

 ویژگی های روش بازی محور و چند حسی

روش آموزشی لینگولند بر پایه بازی میباشد. اگر شما دارای فرزند باشید و یا با کودکی در خانواده و آشنایان تعامل داشته باشید، حتما از نزدیک شاهد بوده اید که کودکان تا چه اندازه به بازی کردن اشتیاق دارند. شاید یک کودک نیازش به خواب و خوراک را فراموش کند، اما هرگز از بازی کردن خسته نمیشود. در واقع بازی کردن تنها کاری است که کودک آن را جدی میگیرد.   فِرِد راجِرز آموزگار کودکان و مجری مشهور ، در رابطه بازی کردن کودکان میگوید که بازی کردن به معنای استراحت کردن در هنگام یادگیری نیست، بازی کردن برای کودکان یعنی یادگیری به صورت جدی. بازی کار کودک است.

 

ویژگی های بسته خودآموز

بسته خود آموز لینگولند دارای محتوای ویدیوئی “الکس در لینگولند” میباشد. این ویدئوها محتوای آموزشی برای شش هفته کودک به صورت روزانه هستند. این بسته در واقع یک کوله پشتی جذاب و هیجان انگیز است که شامل ابزار آموزشی، وسایل مورد نیاز برای انجام فعالیت های بازی محور همراه با تماشای ویدیوها، پنج عدد کتاب داستان، دو عدد سی دی شامل شعرها و فایل صوتی کتابها با لهجه نیتیو و اصیل انگلیسی الکس و پاپت یا عروسک نمایشی میباشد. همچنین در تمام طول دوره یک پشتیبان آموزشی همراه کودکان و والدین است تا به دقت روند پیشروی کودک زیر نظر گرفته شود . پدر و مادر به صورت روزانه با ارسال عکس، ویدئو و صدا از کودک خود در پیام رسان های واتس اپ و بله با پشتیبان در ارتباطند و پشتیبان با ارسال بازخورد و تشویق با کودک تعامل میکند. درنتیجه این امکان فراهم است که از پیشرفت کودک طبق اصول و روش آموزشی لینگولند اطمینان حاصل شود. همچنین والدین میتوانند دغدغه های خود را با پشتیبان مطرح کنند و با آرامش خاطر شاهد رشد و پیشروی کودک دلبند خود باشند.