رویداد فان ویک

رویداد فان ویک

فان ویک چه رویدادی است؟

رویداد فان ویک رویدادی که در آن به مدت یک هفته در باغ لینگولند به بازی های پرهیجان و پرتحرکی که به فضای باز نیاز دارند می پردازیم. بازی هایی که در این رویداد داریم اغلب با استخر آب , زمین شن، اسباب بازی های متنوع ساده, اما آموزشی و خلاق انجام میشوند.  در هفته ای که این رویداد انجام میشود همه کوچولوهای لینگولندی در این رویداد شرکت میکنند. همچنین لینگولند با ظرفیت محدود پذیرای عده ای از کودکان از خارج از لینگولند نیز می باشد.

فان ویک چه تاثیری در آموزش کودکان دارد؟

تجربه و تحقیقات نشان داده اند، علاقه کودک به محیط فضای آموزشی، سهم بزرگی در یادگیری دارد. همچنین کودکان موقعیت تجربه بازی های آزاد بیشتری را در فضا تجربه میکنند. روان شناسان بازی های کودکان را به سه دسته بازی های ساختار یافته، بازی های آزاد و بازی های نیمه ساختار یافته تقسیم میکنند. کودک در بازی های ساختار یافته قواعد بازی را رعایت کرده و طبق اصول خاصی بازی میکند. بازی های آزاد بازی هایی هستند که کودکان در آن ها اختیار بیشتری دارند و میتوانند نقش هدایت گر اصلی را به عهد بگیرند. فان ویک موقعیتی ایجاد میکند تا کودکان در خارج از فضای کلاس  امکان هدایتگری بیشتری در بازی ها داشته باشند و معلم ها را با خود همراه کنند. مکالمه و تعامل به زبان انگلیسی، در حالی که کودک معلم را با خود همراه میکند، موقعیت استفاده از زبان را به شکلی جدید برای کودک فراهم میکند.

خوراکی های خوشمزه

از دیگر ویژگی هایی که رویداد فان ویک را برا ی کوچولوهای لینگولندی خاطره انگیز تر میکند، خوراکی های خوشمزه و متنوع اما سالم هستند. کوچولوها با انجام بازی های مختلف و کسب امتیاز، اسکناس های لینگولندی جمع میکنند و با استفاده از آنها، دسرهای خامه ای، بستنی های یخی، قیفی، آبمیوه های طبیعی، کیک های خانگی، ژله و سیخ میوه ای میخرند. این کار دقت کوچولوها را در بازی ها بیشتر و هیجان آن ها را بالاتر میبرد.

بازی های چندحسی و پرجنب و جوش

مثال معروفی هست که کودکان را به اسفنج شبیه میکند که برای یادگیری از محیط اطلاعات را جذب میکند. ما در فان ویک محیطی امن و بهداشتی فراهم میکنیم تا حس لامسه کودک با استفاده از اسباب بازی های مختلف و خلاقانه در شن، آب، ژله و… تا حد زیادی با اشتیاق درگیر شود. همچنین کودکان هنگامی که تحرک دارند یادگیری بیشتری به نسبت زمانی که ثابت نشسته اند ، دارند. به همین دلیل اگرچه در فان ویک به نظر میرسد که کودکان بیشتر در حال بازی هستند اما به همان میزان آموزش فراگیری بیشتری از زبان دارند.